Hluboké myšlenky Anthony Hopkinse

Když jsem si přečetla slova Anthony Hopkinse, byla jsem v úžasu. Tak perfektně popsáno to, co mnoho lidí zažívá. Přestože se běžně vztahovými problémy nijak do hloubky nezabývám a nepíši o nich, rozhodla jsem se slova Anthony Hopkinse umístit na své stránky z jednoho prostého důvodu.

Často, když lidé procházejí složitým obdobím a neví už kudy kam, dostanou se přesně do této fáze. Uvědomí si, že v komplikovaném vztahu ztrácejí čas, sebevědomí, svou radost a spoustu energie.

Co je třeba si připomenout je to, že se to neděje jen prostřednictvím osobního kontaktu. O svou energii a radost přicházejí také tím, že takového člověka stále mají ve své mysli. Když už je situace neúnosná, touží po změně a rozhodnou se, třeba jen na čas, žít jako solitéři, aby se znovu zvedli, získali zpět své sebevědomí a přestali se trápit. Potřebují k tomu však mnoho sil.

Anthony Hopkins popisuje situace, kdy musíte ukončit toxické vztahy. Kdy si musíte uvědomit, jak moc si ubližujete a jak moc vám takové vztahy negativně ovlivňují život. Zastavit tok energie, která stále mezi vámi proudí a odčerpává vám sílu, i když už třeba vztah jako takový skončil.

Jsou to úžasné myšlenky, které vám právě tu sílu mohou dodat. A tak, aby se neztratily jen v hromadě fb příspěvků, uložím je zde, abyste k nim měli kdykoli přístup.

Slova Anthony Hopkinse

Opusťte lidi, kteří nejsou připraveni vás milovat. Tohle je ta nejtěžší věc, kterou v životě musíte udělat a bude to také to nejdůležitější.

  • Přestaňte dávat svou lásku těm, kteří nejsou připraveni vás milovat.
  • Přestaňte vést náročné rozhovory s lidmi, kteří se nechtějí změnit.
  • Přestaňte se setkávat s lidmi, kterým je vaše přítomnost lhostejná.

Vím, že náš instinkt nás nutí dělat vše, co můžeme, abychom získali uznání lidí kolem sebe, ale je to také to, co nám krade čas, energii, duševní i fyzické zdraví.

Když se začnete ve svém životě projevovat zcela s radostí, zájmem a odhodláním, ne všichni budou připraveni vás následovat ve vaší čisté upřímnosti. To neznamená, že musíte změnit to, kým jste. Znamená to, že musíte opustit lidi, kteří nejsou připraveni vás doprovázet.

Pokud jste opuštěni, zrazeni, zapomenuti nebo ignorováni těmi, kterým věnujete svůj čas (i když jen v mysli), neděláte si laskavost tím, že jim nabízíte dál svou energii a život. Pravdou je, že tu nejsme pro každého, a ne každý je tu pro nás.

To je to, co dělá život výjimečným. Když najdete pár lidí, se kterými jste opravdovými přáteli, nebo je milujete, se kterými máte opravdový vztah. Budete vědět, jak je to cenné, protože máte zkušenost s tím, co cenné není.

Čím více času strávíte snahou, abyste milovali někoho, kdo toho sám není schopen, tím více času pak ztrácíte tím, než se ho zbavíte, abyste se mohli spojit s někým jiným.

Na této planetě jsou miliardy lidí a mnoho z nich vás potká na stejné úrovni, se stejnými vibracemi, zájmy i odhodláním.

Čím menší a slabší zůstanete, tím více dovolíte ostatním, aby vás využívali jako polštář, možnost náhradního plánu nebo terapeuta pro své emoční léčení. Pak tím déle zůstanete mimo komunitu, po které opravdu toužíte.

Možná, že když přestanete komunikovat, nebudou vás hledat. Možná, když se přestanete snažit, vztah skončí. Možná, že když přestanete posílat textové zprávy, váš telefon bude celé týdny tichý.

To neznamená, že jste zničili vztah. Znamená to jediné, že to, co ho drželo, byla jen vaše energie, kterou jste vynaložili, abyste ho udrželi.

Není to láska, ale přítěž. Jen dáváte šanci tomu, kdo si ji nezaslouží. Zasloužíte si víc. Jsou lidé, kteří by neměli být ve vašem životě. Uvědomte si to.

To nejcennější, co v životě máte, je váš čas a energie, protože obojí je omezené. Je to vaše energie! Čemukoliv věnujete svůj čas a energii, to určuje vaši existenci.

Když si to uvědomíte, začnete chápat, proč vás tolik znepokojuje, když trávíte čas s lidmi, kteří vám nevyhovují, a na místech nebo v situacích, kde ani nechcete být.

Začnete si uvědomovat, že nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro sebe a pro všechny kolem sebe, je chránit svou energii silněji než cokoliv jiného. Udělejte ze svého života bezpečné útočiště, kde jsou povoleni pouze lidé, “kompatibilní′′ s vámi.

  • Nejste zodpovědní za záchranu nikoho.
  • Nejste povinni kohokoliv přesvědčovat, aby se zlepšil.
  • Není vaší povinností existovat pro jiné lidi a věnovat jim svůj život, kousek po kousku.

Protože pokud se cítíte špatně, pokud cítíte stále povinnost, bude to jen zdrojem všech vašich problémů. Budete se stále obávat, že nedostanete zpět laskavost, kterou jste ostatním věnovali.

Jedinou povinností je uvědomit si, že jsme strůjci svého života a přijmout jen lásku, o které jsme přesvědčeni, že si ji zasloužíme. Rozhodněte se, že si zasloužíte skutečné přátelství, opravdový závazek a naplněnou lásku. S pozitivními lidmi a s dobrou energií.

Neztrácejte čas s lidmi, kteří za to nestojí. Změna vám poskytne lásku, respekt, štěstí a ochranu. A to je to, co si zasloužíte. Počkejte jen chvíli. A sledujte, jak se všechno začne měnit.

Solitér je pro mě ten, kdo umí být sám. Může zářit jako diamant nebo působit jako nádherný majestátní strom. Žít jako solitér a samostatně komponovat svůj život je pro mě jistý druh umění. Inspiruji druhé, aby našli nové zdroje štěstí a radosti. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.